Diyet

Elma Sirkesi Zayıflatır mı? Elma Sirkesi ile Zayıflama

Gerçekten, Elma Sirkesi zayıflatır mı? Elma Sirkesi ile Zayıflamak, kilo vermek mümkün mü? Elma sirkesi ile kilo vermek hakkında merak ettiklerinize yanıtlar vermeye çalışacağız.

Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Düzenli tüketiminde elma sirkesi zayıflamada çok etkili sonuçlar veriyor. Gün içerisinde özellikle ana öğünlerden evvel 1 su bardağı kadar tüketerek hem iştahınızı kesebilir hem de vücudunuzda olan yağların parçalanmasını sağlayabilirsiniz.

Fakat bazı yemeklerden önce lezzeti açısından tüketmeyi tercih etmeyebilir, bu gibi durumlar için zayıflatıcı elma sirkesi yemeklerden hemen sonra da tüketilerek benzer etkileri elde edebilmek mümkündür.

Elma Sirkesi Nasıl Zayıflatır?

Elma sirkesi zayıflatır mı? Evet, elma sirkesi kür şeklinde düzenli kullanılırsa metabolizmayı hızlandırıcı ve iştah kesici özellikleri ile kilo vermenize yardımcı olur.

Elma sirkesi antioksidan özelliği ile toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak vücutta oluşan şişkinlik ve ödemin giderilmesini sağlar.

Kolesterolü düşürücü etkileri vardır. Elma sirkesi kandaki yağların ve trigliserid gibi zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlamaktadır.

Elma Sirkesi Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Bal
  • Elma sirkesi
  • Su

1 su bardağı hazırlayabilmek için 2 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi, 1 su bardağı su ve 1 tatlı kaşığı bal yeterli. Şeker hastaları bal eklemeden de kullanabilir. İsterseniz  çok az miktarda sinemaki tozu da ekleyebilirsiniz.

Elma Sirkesi Nasıl Tüketilir?

Genellikle buna benzer zayıflama kürleri yemeklerden önce ve sonra tüketildiğinde çok etkili olmaktadır. Elma sirkesi kürünün de ana öğünlerden hemen evvel yarım saat kadar önce tüketilmesi oldukça etkili sonuçlar verecektir.

Fakat zayıflatan elma sirkesi kürü yemeklerden sonra da tüketildiği zaman benzer etkiler göstererek iştahı keser, metabolizmayı daha hızlı çalıştırır ve vücutta olan yağların parçalanarak vücuttan atılmasına yardımcı olur. Mide ağrısı şikayeti bulunanların özellikle yemeklerden sonra tüketmeleri daha uygun olacaktır.

Haftanın 4 ya da 5 günü zayıflatan elma sirkesi kürü tüketilmelidir.

Elma sirkesi kürünün etkilerini arttırıcı yöntemler

  • Kürün etkilerini gün içerisinde 1,5-2 litre su içilmesi arttıracaktır.
  • Buna ilaveten haftanın 3 günü hafif egzersizler uygulamak kürün etkilerini iki katına kadar çıkaracaktır.
  • Bir beslenme uzmanından yardım alıp beden tipinizi cinsiyetiniz, yaşınız ve sağlık dengelerinize bağlı olarak uygulayacağınız beslenme programı zayıflama kürü etkilerini arttıracaktır.

Elma Sirkesi Kürü Kimlere Önerilmez?

Elma sirkesi kürü tarifi hazırlanışı ve uygulanışı oldukça kolay bir kür olmakla beraber bazı durumlarda düzenli tüketimi olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Buna göre;

  • Kronik hastalıkları olanlar hastalığa karşı tetikleyici etkilerinden dolayı doktorlarına danışmadan kullanılmamalıdır.
  • Düzenli olarak ilaç kullananlar ile elma sirkesi kürü etkileşime geçebileceğinden ötürü doktora danışmadan tüketilmemelidir.
  • Tüketmeden evvel hamilelerin doktorlarına danışmaları önerilir. Bunun yanı sıra çocukların da tüketmeleri tavsiye edilmemektedir. Yalnızca yetişkinlerin kullanımına uygun bir kürdür.

Diğer zayıflama tavsiyelerimiz: Zayıflama Yöntemleri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.