Hava Durumu

Haftalık Hava Durumu: Bu Hafta Havalar Nasıl Olacak?

Haftalık hava durumu için sizlere haritalı bir şekilde havaların bu hafta nasıl olacağına dair meteorolojinin tahminlerini aktarmaya çalışacağız. Bu hafta havalar yurdun bazı yerinde sağanak yağmurlar ve bazı yerlerde karla karışık yağmur şeklinde kendini gösterecek. 5 günlük hava tahminleri şöyle:

Bu Hafta Havalar Nasıl Olacak?

Yurt genelinde ayaz beklentisi var.  Özellikle sabah ve gece saatlerinde BUZLANMA ve DON bekleniyor. Yurt genelinde yer yer sis ve puslu hava görülecek…

Günlük tahminler ise şöyle:

6 Aralık 2019 Cuma Günü Hava Durumu Tahminleri

Ülkemizin iç ve doğu kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Tunceli Şanlıurfa ve Ordu çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Şanlıurfa’da yer yer kuvvetli olmak üzere Güneydoğu Anadolu ile Ordu’da yağmur, yağış alan  diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç  kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

Cumartesi Günü Havalar Nasıl Olacak?

Ülkemizin kıyı illerinde genelinde az bulutlu, iç kesimlerde ise genellikle parçalı ve çok bulutlu hava görülecek.
Sadece Eskişehir ve Hakkari’de hafif kar yağışı bekleniyor.Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Batman, Siirt ve Şırnak’ta yağmur bekleniyor.Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

Pazar Günü Havalar Nasıl Olacak?

Pazar günü Van ve Hakkari’de kar yağışı bekleniyor. Zonguldak, Bartın, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Hatay’da yağmur bekleniyor. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop’ta hafif yağmurlu. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

Pazartesi günü Bitlis, Muş, Bingöl ve Hakkari’de kar yağışı bekleniyor. Van’da ise karla karışık yağmur bekleniyor.
Güneydoğu Anadolu ve Batı Karadeniz’de yağmur bekleniyor.
Yurdumuzun iç kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Salı günü Doğu Anadolu Bölgesinin tamamına yakınında kar yağışı bekleniyor. Trakya yöresi, Ege Bölgesinin kıyı illerinde ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur bekleniyor.
Kastamonu, Karabük, Düzce ve Bolu’da yer yer pus ve sis bekleniyor.

Haftalık Hava Durumu Türkiye Geneli Haritalı

Bu hafta Türkiye genelinde beklenen hava durumu tahminleri haritası şöyle:

Haftalık Hava Durumu Ankara

haftalık hava durumu ankara

Ankara’nın 5 günlük hava durumunda beklenen haftalık hava durumu, hava sıcaklıkları ve yağışlar ise şöyle:

Pazartesi günü yağış beklenmiyor. Salı ve Çarşamba günü sağanak yağış bekleniyor. Perşembe parçalı bulutlu, Cuma günü ise çok bulutlu… Gündüz sıcaklıkları 9-14 derece arasında değişecek.

Haftalık Hava Durumu İstanbul

bu hafta hava durumu istanbul

İstanbul’da yağışlı bir hafta bizleri bekliyor. Pazartesi, Salı ve Cuma günü sağanak yağmur, çarşamba günü ise hafif sağanak yağışlı yağmur bekleniyor. Perşembe günü ise yağış beklenmiyor. Gündüz sıcaklıkları 15-20 derece arasında seyredecek.

Haftalık Hava Durumu İzmir

haftalık hava durumu izmir

İzmir’in haftalık hava durumu için tahminler şöyle: Pazartesi günü gökgürültülü sağanak yağış ile haftaya başlıyoruz. Salı günü de gök gürültülü hafif sağanak yağış bekleniyor. Çarşamba ve perşembe günleri bol bulutlu, fakat yağışsız geçecek. Cuma günkü tahminlerde ise yine gök gürültülü hafif sağanak yağış bekleniyor. Hafta boyunca gündüz sıcaklıkları 16-20 derece arasında olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.